Sök

Vigselförättare

Här hittar du kontaktuppgifter till vigselförättarna i Varbergs kommun.


Ingemar Andersson, förtroendevald (C)

Ingemar Andersson, förtroendevald (C)

Ingemar Andersson,
förtroendevald (C)
Blixtorp 10, 432 91 Varberg
Tel. 0340-67 21 84
Mobiltel. 070-647 19 53
lassekarr@telia.com

Rune Andersson, förtroendevald (S)

Rune Andersson, förtroendevald (S)

Rune Andersson,
förtroendevald (S)
Backagårdsvägen 1,
432 92 Varberg
Mobiltel.070-304 86 14
rune_andersson@yahoo.se

Borgerlig vigselförrättare, Inger Brosved, förtroendevald (L)

Inger Brosved, förtroendevald (L)

Inger Brosved
Förtroendevald (L)
Mobil. 070-974 66 87
inger@brosved.se

 Semester v.28-30 (10 juli-30 juli)

Borgerlig vigselförrättare, Kristina Hylander, tjänsteman.

Kristina Hylander, tjänsteman

Kristina Hylander
Tjänsteman
Träslövsvägen 16 B,
432 43 Varberg
Tel. 0340-884 26
Mobiltel. 070-617 88 84
kristina.hylander@varberg.se

Borgerlig vigselförrättare, Bertil Jagebro, förtroendevald (SD)

Bertil Jagebro, förtroendevald (SD)

Bertil Jagebro
Förtroendevald (SD)
Tel. 0340-301 75
Mobil. 070-030 17 52
bertil.jagebro@hotmail.com

Marita Johansson, förtroendevald (M)

Marita Johansson, förtroendevald (M)

Marita Johansson,
förtroendevald (M)
Svarteskärsvägen 4,
432 54 Varberg
Tel. 0340-67 11 10
Mobiltel. 073-032 44 84
marita.johansson@moderat.se 
Nås på telefon måndag-torsdag efter 16.00.

Vivi-Anne Karlsson, förtoendevald (S)

Vivi-Anne Karlsson, förtoendevald (S)

Vivi-Anne Karlsson,
kommunfullmäktiges 2:e
vice ordförande (S)
Gästgivaregatan 7,
432 78 Tvååker
Tel. 0340-406 51
Mobiltel. 070-272 68 74
vivi-anne.karlsson@tvaaker.nu

Borgerlig vigselförrättare, Peter Lindahl, förtroendevald.

Peter Lindahl, förtroendevald (L)

Peter Lindahl
Förtroendevald (L)
Mobil. 070-880 99 91
peter.lindahl@liberalerna.se

 


Borgerlig vigselförrättare,Carina Svarvali.

Carina Svarvali, tjänsteman

Carina Svarvali
Tjänsteman
Tel. 0340-69 71 93
Mobil. 070-246 80 93
carina.svarvali@varberg.se

Borgerlig vigselförrättare,Christina Josefsson, tjänsteman.

Christina Josefsson, tjänsteman

Christina Josefsson
Tjänsteman
Rävahallavägen 13,
43293 Varberg
Tel. 0340-882 53
Mobiltel. 070-298 82 53
christina.josefsson@varberg.se

Borgerlig vigselförrättare, Martina Scheers, tjänsteman.

Martina Scheers, tjänsteman

Martina Scheers
Tjänsteman
Tel. 0340-69 70 39
Mobiltel. 072-1587039
martina.scheers@varberg.se

Borgerlig vigselförrättare, Margita Stralfors, tjänsteman.

Margita Stralforss, tjänsteman

Margita Stralforss
Tjänsteman
Mobiltel. 073-801 53 31
margita.sforss@hotmail.com

Borgerlig vigselförrättare, Anette Sjöberg, tjänsteman.

Anette Sjöberg, tjänsteman

Anette Sjöberg
Tjänsteman
Mobiltel.070-928 04 11
anette.sjoberg@varberg.se

ikon

Kontakta oss

Kommunens växel

0340-888 00

ikon

Självservice & blanketter