Sök

Vigselförrättare

Här hittar du kontaktuppgifter till vigselförrättarna i Varbergs kommun.

Porträttbild Birgitta Persson

Birgitta Persson

Birgitta Persson
Varbergs kommun
432 80 Varberg
Mobiltelefon: 0732-02 28 06 /
0703-26 34 04
birgitta.persson@varberg.se

Förordnande 20221014-20261014

Borgerlig vigselförrättare Cecilia Strömer

Cecilia Strömer

Cecilia Strömer
Varbergs kommun
432 80 Varberg
Telefon: 0340-697050
Mobiltelefon: 0721-83 51 96

cecilia.stromer@varberg.se

Förordnande 20221010-20261014

Porträttbild

Christina Josefsson

Christina Josefsson
Rävahallavägen 13,
432 93 Varberg
Mobiltelefon: 0702-98 82 53
christina.josefsson54@gmail.com

Inte tillgänglig för vigslar 221223-230301
Förordnande 20221015-20261014

Porträttbild

Håkan Johannesson, förtroendevald (S)

Håkan Johannesson
Bergåkergatan 12
432 37 Varberg
Mobiltelefon: 0705-13 48 60
hakan.johannesson@varberg.se

Förordnande 20221015-20261014

Porträttbild

Jaana Kääpi

Jaana Käppi
Brages gränd 12
432 31 Varberg
Mobil: 0709 57 20 35
Mail: jaana.kappi@gmail.com

Förordnande 221101-261014

Porträttbild

Inger Brosved, förtroendevald (L)

Inger Brosved
Mobiltelefon: 0709-74 66 87
inger@brosved.se 

Förordnande 20221015-20261014

Porträttbild Karin Adelsson

Karin Adelsson

Karin Adelsson
Spartanvägen 5
432 46 Varberg
Mobiltelefon:0706-70 70 05
karin.adelsson@varberg.se

Förordnande 221021-261014

Porträttbild utomhus av Lorenza Palmarini

Lorenza Palmarini

Lorenza Palmarini
Östra Långgatan 40
43241 Varberg
Mobiltelefon: 0736-46 09 14
lorenza.palmarini@varberg.se

Förordnande 20221014-20261014

Borgerlig vigselförrättare Louise Adolphsson

Louise Adolphsson

Louise Adolphsson
Vallby 61
432 68 Veddige
Telefonnummer: 0340-882 70, 0705-74 12 25
Mejladress: louise.adolphsson@varberg.se

Förordnande 221028-261014

Porträttbild

Marita Johansson, förtroendevald (M)

Marita Johansson,
Svarteskärsvägen 4, 432 54 Varberg
Telefon: 0340-67 11 10
Mobiltelefon: 0730-32 44 84
marita.norelius@telia.com
Nås på telefon mån-torsd efter 16.
Förordnande 20070131-tills vidare

Porträttbild

Peter Månelin, förtroendevald (L)

Peter Månelin
Mobiltelefon: 0708-80 99 91
peter@manelin.se

Förordnande 20221015-20261014

Porträttbild

Stig Berntsson, förtroendevald (SD)

Stig Berntsson
Mobiltelefon: 0730-24 15 15
stig.berntsson@varberg.se

Förordnande 20221015-20261014

ikon

Kontakta oss

Kommunens växel

0340-888 00

Självservice & blanketter